Good morning, it is Thursday 29.10.2020. It is the nameday of Silvie, tommorow is the nameday of Tadeáš.

200913 satnyJe všeobecně známo, že v zimní hale B. Modrého jsou zcela nedostatečné šatny. Město se nyní snaží jejich nedostatek řešit mobilními buňkami, které budou sloužit jako venkovní šatny pro sportovce. V prvním zářijovém týdnu bylo za halou osazeno na předem připravený základ šest kontejnerů o velikosti 6 x 3 metry.

Na půdorysu 18 x 6 metrů tak vznikly propojením vždy dvou buněk dvě samostatné šatny o rozměru 6 x 6 metrů. Krajní buňky budou využívány jako sociální zařízení s WC, pisoáry, sprchami a umyvadly. V současné době se čeká na dodávku vnitřního zařízení (lavic).

Venkovní šatny jsou umístěny přímo proti nouzovému východu z haly, takže sportovci budou při přechodu do šaten překonávat jen šířku chodníku za halou, tedy cca 3 metry. Energie v novém objektu, tj. vytápění, elektřina, teplá a studená voda, budou napojeny na objekt zimní haly.

V rozpočtu města je letos na tuto investici vyčleněno 2 600 000 Kč.

Dispozice jednotlivých buněk je řešena tak, aby bylo možno v budoucnu šatny případně rozšířit o další buňky, které by po obou stranách navázaly na kontejnery se sociálním zařízením.

Marie Hrynečková

 

 

 

O hale

Víceúčelová hala Bóži Modrého byla postavena v roce 2005 s náklady 97 mil. Kč, inženýrské sítě a komunikace k hale stály 11,5 mil. Kč. Na tribunách ke stání a sezení je 653 míst. Na ochozu restaurace může dění na ledě sledovat dalších 100 osob.

Parkoviště před halou má kapacitu 43 automobilů. Půdorysné rozměry haly jsou 78,6 x 36,6 metru. Rozměr ledové plochy je 56 x 27m. Světlá výška haly je 10,4 m.

Hala Bóži Modrého je k dispozici po celou zimní sezonu k veřejnému bruslení. Již několik let zde probíhá soutěž v ledním hokeji známá jako Lanškrounská hokejová liga, které se účastní několik desítek týmů z širokého okolí města.

Během letní sezony je hala přístupná pro bruslení na in-line bruslích a pořádá se rovněž turnaj v in-line hokeji.

 

1 a 2 - Hala Bóži Modrého zepředu a ze strany k městu.
3 - Půdorys umístění šesti kontejnerů.
5 až 14 - Snímky z instalace mobilních buněk pořídil Miroslav Vicenec.
15 a 16 - Uprostřed jsou dvě šatny vytvořené vždy ze dvou propojených kontejnerů.
17 - Kontejnery zezadu.
20 - Dveře do šaten jsou přímo proti nouzovému východu z haly, takže sportovci do nich vstupují nejkrajší cestou.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.