Good night, it is Tuesday 24.11.2020. It is the nameday of Emílie, tommorow is the nameday of Kateřina.

200703 vary

Poslední snímek filmové přehlídky Tady Vary z americké produkce s českými titulky nazvaný Honey Boy se promítá v sobotu 11. července od 20 hodin v Kině Lanškroun.

Dvanáctiletý Otis je dětský herec, kterému asistuje jeho otec James, kdysi profesí klaun a zároveň alkoholik s problémy se zákonem.

Strhující, bolestivě upřímný a hořce humorný popis komplikovaného vztahu otce a syna tvoří jádro opěvovaného nezávislého hitu loňského podzimu. Autorem výrazně autobiografického scénáře je kontroverzní herec Shia LaBeouf, který rovněž propůjčil svůj nesporný herecký talent postavě Jamese, v níž se zrcadlí jeho vlastní otec.

---

Lanškrounské kino se připojilo k festivalu Tady Vary, a tak 3. července, ve chvíli, kdy měl být zahajován 55. ročník Mezinárodního filmového festivalu, vítalo diváky rekvizitami navozujícími atmosféru Karlových Varů. Přicházející diváci samozřejmě neodolali pokušení pořídit si snímek před fotostěnou na červeném koberci a správně naladěni pak vstupovali do kinosálu.

Z plátna na ně v úvodu promluvili Jiří Bartoška s Markem Ebenem.

„Je to šestnáct titulů, tři evropské premiéry, jedna světová. Poběží po celé republice. V 96 kinech uvidí lidé filmy, které by se asi do běžné distribuce nedostaly... Každý den uvidí dva jiné filmy. A já jsem říkal, že kdyby do každého kinosálu přišlo jen třináct lidí, vynásobíme-li to těmi 96, tak to reprezentuje narvaný Velký sál v karlovarském Thermalu", řekl ve své zdravici Jiří Bartoška.

Prvním promítaným snímkem byl australský film Než skončí léto. A od 4. července se už festivalový kolotoč roztočí na plné pecky. Co den, to dva filmy. Celých osm dní.

Marie Hrynečková

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.