Good night, it is Tuesday 24.11.2020. It is the nameday of Emílie, tommorow is the nameday of Kateřina.

200630 zusAbsolventský koncert žáků hudebního a výtvarného oboru ZUŠ měl slibný začátek. Farní zahrada byla 29. června zaplněná diváky, kolem byly vystavené výtvarné práce a na jevišti vystupovali první koncertující. Moderátorka Andrea Stašková si asi při třetím vstupu pochvalovala, že po celodenním dešti se krásně vyčasilo... a během několika minut se spustil takový déšť, že diváci prchli pod stříšku a v hledišti zůstaly jen prázdné židle.

Mladé hudebníky - Marušku Skalickou, Matyáše Grofa, Anežku Bambuleovou, Valerii Pfeiferovou, Kristýnu Krátkou, Jakuba Ježka a Martina Jansu - to ale neodradilo a svá absolventská vystoupení zvládli na jedničku.

Zato výtvarníci měli docela napilno, když se svá díla snažili ochránit před kapkami igelity a dekami. Ale než přišla na řadu prezentace jejich absolventských prací, nebe bylo už zase jako vymalované. Ve fotogalerii můžete obdivovat absolventské práce žáků výtvarného oboru - Venduly Kroulíkové, Nikoly Drábkové, Vanessy Ambrožové, Jany Zapletalové, Markéty Stejskalové, Petry Janků, Anny Burešové a Karolíny Kopecké. 

Druhá část večera patřil kapele Brass Company, která působí rovněž na zdejší ZUŠ Jindřicha Pravečka.

Navzdory letnímu dešti jsme prožili příjemný podvečer v krásném prostředí farní zahrady s pocitem, že mladí lanškrounští umělci jsou skvělí a plni nápadů.

Marie Hrynečková

Foto:
6, 8, 10, 13, 15 - Absolventi hudebního oboru.
9 a 12 - Výtvarníci se snažili rychle obrazy zakrýt, aby deštěm neutrpěly.
11 - Hlediště se sice vylidnilo, ale diváci vystoupení sledovali schovaní po střechou.
14 - Učitelka hudebního oboru Eliška Urbanová.
16 až 23 - Žáci výtvarného oboru představují své práce.
24 a 25 - Absolventům blahopřál i ředitel ZUŠ Pavel Vašíček.
26 a 27 - Hostem absolventského koncertu byla kapela Brass Company.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.