Good night, it is Sunday 29.3.2020. It is the nameday of Taťána, tommorow is the nameday of Arnošt.

Bulletin

200327 schaefflerFirma Schaeffler Production CZ zavře od 4. dubna závody v Lanškrouně a Svitavách. Výrobu již kvůli zamezení šíření koronaviru postupně utlumuje. Podnik reaguje na skutečnost, že více výrobců v automobilovém průmyslu zastavilo výrobu, uvedla dnes firma v tiskové zprávě.

200327 papaguyV Lanškrouně a okolí nabízí několik restaurací možnost osobního převzetí jídla nebo jeho rozvoz k vám domů. Tady je přehled několika z nich:

200326 rouskovnikLidé se v těžkých dobách dokážou spojit a táhnout za jeden provaz. Důkazem může být dobrovolnická činnost, která v Lanškrouně a jeho okolí v posledních dnech probíhá. Jedním z nejprospěšnějších projektů je šití a distribuce roušek pro zdravotníky, policisty, hasiče, prodavače ale i pro občany, kteří roušku nemají k dispozici.

200326 weidmullerHledáme tyto dvě pozice:
operátorka / operátor ruční montáže – práce ve dvousměnném provozu (po až pá);
operátor / operátor automatizační linky – práce ve třísměnném provozu (po až pá)

200324 martina

V Lanškrouně funguje již druhý týden donáška potravin, léků a hygienických potřeb pro seniory. O tom, jak se tato služba osvědčuje, jsme hovořili s Martinou Brýdlovou, operátorkou linky 703 309 125, kde lze nákupy v době mezi 7. a 10. hodinou ve všední dny objednávat.

200315 nemocniaVážení spoluobčané,
nyní (15. března ve 12 hodin) jsem obdržel oficiální zprávu, že i naše ORP Lanškroun má již potvrzeny 2 pacienty s onemocněním COVID-19. Tyto osoby jsou v přímém kontaktu s hygienou, která již činí nezbytné kroky.

200312 radniceVláda vyhlásila 12. března od 14 hodin stav nouze v trvání 30 dnů. V Česku je nyní 109 pacientů nakažených novým typem koronaviru, onemocnění se už objevilo ve všech krajích. V Pardubickém kraji byly k 19. hodině dva potvrzené případy nákazy, v karanténě bylo 25 lidí.

200318 zakazOd 25. března je opět změna! Osoby starší 65 let a handicapovaní s doprovodem nově nakupují v supermarketech mezi 8. a 10. hodinou, v malých obchodech bez omezení. 

Ačkoliv zákaz pohybu bez roušky, respirátoru, šátku, šály či jiné ochrany nosu a úst vstoupil v Pardubickém kraji v platnost 18. března až v 18 hodin (v celé ČR od půlnoci), v Lanškrouně už během dne roušku nosili téměř všichni. A většinou nešlo o roušku koupenou, ale doma šitou, takže to byla pestrá a zajímavá podívaná. Roušky bílé, jednobarevné, pruhované i kytičkované, s dětskými motivy i abstraktními vzory.

200325 rukaviceByli jsme upozorněni, že v Ostrovském potoce za supermarkety Penny a Lidlem je naházeno velké množství jednorázových rukavic. Tento typ průhledných rukavic je zákazníkům k dispozici v prodejnách, aby byla v období šíření koronaviru zajištěna hygiena. Vedení města okamžitě reagovalo s tím, že ještě během dneška zajistí úklid potoka a zároveň budou v těchto lokalitách přidány odpadkové koše.

200321 koronaS prvními potvrzenými případy koronaviru v Lanškrouně se mezi lidmi, zejména pak na sociálních sítích, strhl hon po tom, kdo je tím prvním nemocným a koho dalšího mohl ohrozit. Diskuze občas připomínaly lynčování. Prvním nakaženým ve městě přitom mohl být kdokoli z nás. A to poslední, co člověk potřebuje ve chvíli, kdy se u něj potvrdí dosud málo známé onemocnění, je číst příspěvky lidí, kteří se dožadují vašeho jména, povolání a adresy.